Den pro rodinu

Obrázky navazují na akci Den pro rodinu, kterou připravilo město Hořice ve spolupráci s MAS Podchlumí, s finančníí podporou KHK a firmou ORT Hořice.

Návštěva místní knihovny

Dne 29.4.2024 jsme se s dětmi vypravili do místní knihovny, kde už nás čekala paní knihovnice, paní Novotná, která měla pro děti připravené dětské knížky s bohatou ilustrací, což je pro děti velmi lákavé.

Hned na úvod děti předaly paní knihovnici Modrou Planetku s ručkama, kterou samy vyráběly a odpřednášely pásmo jarních básniček a písničku. Paní knihovnice jim poděkovala a s překrásným vlídným přístupem k dětské dušičce, kterou ona sama měla možnost, jak nám vyprávěla, provázet po celou svou učitelskou praxi, jim snášela tituly knih k nahlížení.

Dětská očka se rozeběhla po místnosti plné knih a měla možnost si vybrat to, co je nejvíce zaujalo. U kluků… Maxíka a Filípka se opět projevil veliký zájem o encyklopedii vesmíru. Bylo až neuvěřitelné, jak se děti dokázaly po celou dobu bavit u knih a s velikým zájmem si je prohlížet. I malý Jonášek si vydržel prohlížet atlas psů a poté lesních zvířátek.

Kdo měl prohlédnuto a přečteno, mohl namalovat obrázek a paní Novotné ho daroval, která si dětské výtvarné práce vystavila v obecní knihovně pro potěchu návštěvníků.

Návštěva místní knihovny byla velmi příjemná a pro děti opravdu zajímavá. Při odchodu dostaly děti od paní Novotné malý mls, poděkovaly a pomalu jsme se odebírali na oběd a cestou si děti vyprávěly co je v knihách zaujalo smile

Den pro mou rodinu 2024

Naše děti se zúčastnily soutěže Den pro mou rodinu 2024 a namalovaly k tomuto tématu obrázky. Posuďte samy, jak vidí každý z nich svoji rodinu, myslím, že se jim to opravdu povedlo ?

Dva obrázky od Gabriely Tomešové a Maxe Poura byly vybrány a budou zarámečkovány a předány 11.5. 2024 v areálu Domova bez bariér v Hořicích, sociálním službám, které si obrázek vybraly a vyvěsí si ho v interiéru své instituce.

11.5. 2024 v areálu Domova bez bariér v Hořicích proběhne program pro celou rodinu, kam jste srdečně zváni a kde budou vystaveny veškeré práce dětí, jak z naší mateřské školy, tak i z okolních MŠ.

V zahradnictví u Laňarůlerie

V zahradnictví u Laňarů

Děti si ve školce postavily z kostiček skleníky, skladovací haly a z dřevěných stromečků sad. Auty převážely ovoce ze sadu a zeleninu ze skleníků do skladovacích hal.

Ondra nám všem velmi podrobně a přesně popsal, jak takový skleník vypadá, co se v něm pěstuje a jak. A za svůj popis dostal taky velikou pochvalu.

A aby děti viděly na vlastní oči, jak takový skleník vypadá, tak jsme navštívili  Zahradnictví u Laňarů. Velmi příjemně nás paní Laňarová přivítala. Děti zazpívaly písničku Modrá Planeta a předaly ji malou Planetku v dětských ručkách a poté vešly do skleníků.

Paní Laňarová se dětem po celou dobu trpělivě věnovala a ukázaly jim, jak vypadá výsev, jak vypadá sazenička samostatně přesazená a viděly i kvetoucí květiny, které krášlí naše okna po celé vesničce. Cestou je zaujali i papoušci a ve velkém skleníku dostaly do svých ruček malý citrón, aby si ho osahaly a přičichly k jeho aromatické vůni.

Je jaro a květiny se už chytají do našich truhlíků a sazeničky zeleniny se těší na sluníčkem provoněné dny.

Prošli jsme celé zahradnictví a dětské krůčky vedly k velikému traktoru, kam je paní Laňarová všechny posadila a děti měly možnost zatočit volantem, šlápnout na brzdu a vyzkoušet si, jak se v takovém velikém traktoru sedí smile

Byl to krásný a výjimečný zážitek!

Poděkovali jsme za překrásnou prohlídku květinovým rájem a velikou trpělivost s malými návštěvníky a pomalu se děti odebraly se svými zážitky do mateřské školičky.

číst více 7. 5. 2024
Seznam uchazečů přijatých k základnímu vzdělání

číst více 23. 4. 2024
Pomáháme s ptačím zobem

Ve spolupráci s obcí, mateřskou školou a především zkušenou zahradnicí paní Laňarovou, jsme se vydali zasadit přesně 72 keřů ptačího zobu na místní koupaliště. Nejprve paní Laňarová vysvětlila postup práce, předvedla ukázku, a pak se již chlapci chopili rýčů, děvčata nasadila rukavice a práce šla všem od ruky. smile DOBRÁ PRÁCE!

číst více 18. 4. 2024